درباره ما

داستان ما

اکنون نسخه جامع و یکپارچه سامانه مترجمان در دسترس قرار گرفته است و چهار بخش مهم و ضروری آموزش، منابع، تعامل و خدمات بخوبی در یک وب‌سایت جای گرفته است تا هر کاربری بتواند فقط با ایجاد یک حساب کاربری هرآنچه را که برای حرفه مترجمی نیاز دارد در اختیار داشته باشد.

قدم بعدی ما افزودن امکانات بیشتر به سامانه مترجمان و راه‌اندازی وب‌سایت‌های کوچک و بزرگ دیگری در حوزه مترجمی است.

به مرور زمان نیاز به وجود بخش‌های دیگری احساس شد. نبود نهادی که از پتانسیل‌های بسیار زیاد فضای مجازی در جهت بهبود وضعیت حرفه مترجمی استفاده کند تیم مترجمان را برآن داشت که دست به کار شده و امکانات بیشتری به سامانه مترجمان اضافه کند.

بدین ترتیب طراحی و ساختار وب‌سایت بارها تغییر کرد تا ایده‌ها و خواسته‌های مطرح شده در آن پیاده شود.

در سال ۱۳۹۱ وب‌سایت مترجمان با ایده ایجاد مکانی برای آشنایی مترجمان با یکدیگر و هم‌فکری پیرامون مسائل حرفه مترجمی بصورت شبکه اجتماعی راه اندازی شد.

ماموریت

ایجاد بستری که فارغ‌التحصیلان رشته مترجمی و علاقه‌مندان به ترجمه بتوانند با بازار کار آشنا شده و مشاوره و راهنمایی دریافت کنند. معرفی مترجمان به اشخاص حقیقی و حقوقی با ارائه رزومه آنلاینی که ویژه مترجمان طراحی شده است. بهبود بازار کار با ارائه استانداردهای لازم این حوزه، تعرفه خدمات کارشناسی شده و توافق‌نامه مترجمان. ایجاد دوره‌های آموزشی متنوع آنلاین تا مترجمان با تکنیک‌ها و مشکلات مترجمی آشنا شوند و بصورت حرفه‌ای‌تر به ترجمه بپردازند.

اهداف و برنامه‌ها

هدف و برنامه اصلی ما در سامانه مترجمان این است که پروسه کامل حرفه مترجمی به صورت آنلاین پیاده شود. به همین منظور بخش‌های مختلف آموزش آنلاین، فروشگاه اینترنتی، شبکه اجتماعی و خدمات ترجمه ایجاد شده است. سامانه مترجمان توسط مترجمان و علاقه‌مندان به ترجمه اداره می‌شود و نحوه همکاری‌ که برای آن در نظر گرفته‌ایم بصورت باز و داوطلبانه است، از اینرو هرکس به فراخور توانایی و تمایلی که دارد می‌تواند در آن مشارکت داشته باشد.

معرفی بخش‌های سامانه مترجمان

شبکه اجتماعی: تشکیل گروه و مشارکت در فعالیت‌های تیمی، ایجاد صفحه و رزومه آنلاین برای هر کاربر، تبادل نظر و رفع اشکال. ثبت مشخصات در بزرگترین بانک اطلاعاتی مترجمان ایران، دسترسی آسان به اخبار و رویدادهای حوزه ترجمه، دریافت راهنمایی و مشاوره و غیره در بخش شبکه اجتماعی بصورت رایگان فراهم شده است.

آموزش آنلاین: به منظور بهره بردن هرچه بیشتر از تجارب مترجمان حرفه‌ای و پر کردن خلاء شدید آموزشی در حوزه ترجمه خصوصا برای مترجمان ساکن شهرهای کوچک و ارتقای دانش و مهارت‌های لازم این حرفه، دوره‌های آموزشی آنلاین ترجمه و کسب و کار و آزمون‌های استاندارد در بخش آموزش آنلاین ایجاد شده است.

خدمات ترجمه: انواع مختلف خدمات ترجمه از جمله ترجمه کتبی، ترجمه شفاهی، ترجمه کتاب، ترجمه و پیاده سازی نوار و فیلم، ترجمه و بومی‌سازی وب‌سایت به زبان‌های مختلف و در حوزه‌های گوناگون عمومی و تخصصی بصورت کاملا مدرن و مطابق با استانداردهای جهانی در بخش خدمات ترجمه سامانه مترجمان صورت می‌گیرد.

فروشگاه اینترنتی: هرآنچه که یک مترجم برای یادگیری و موفقیت در حرفه خود نیاز دارد از کتاب‌های درسی و جزوه گرفته تا نرم‌افزار و فرهنگ لغت و کتاب‌های آموزشی و غیره با تخفیف‌های ویژه تا سقف ۵۰ درصد و امکان ارسال سریع پستی به هر نقطه از کشور ایران در بخش فروشگاه اینترنتی در دسترس مترجمان قرار گرفته است.

صاحب امتیاز سامانه مترجمان: آقای کاوان بشیری

شماره‌های تماس: ۰۸۷۳۳۱۲۸۰۲۳ – ۰۹۳۶۳۷۵۰۰۶۴ – ۰۹۲۰۷۴۴۷۴۸۴

ایمیل: info@motarjeman.org

حامیان و همکاران سامانه مترجمان

تماس با ما

پیام خود را برای ما ارسال کنید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهیم داد.

در حال ارسال
کپی رایت ©2019 تمامی حقوق وب‌سایت سامانه مترجمان محفوظ و متعلق به موسسه ترجمان هفت اقلیم سخن است.

ورود با مشخصات‌تان

جزئیات خود را فراموش کردید