این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  کاوان بشیری در 1 سال پیش بروز شده است.

 • نویسنده
  نوشته ها
 • #10833
   کاوان بشیری 
  سرپرست کل

  همه ما به خوبی می دانیم که ترجمه دارای اصول و قواعدی است که باید به آن ها توجه کرد. اگر به این اصول و قواعد در ترجمه فارسی به انگلیسی و یا انگلیسی به فارسی و یا زبان دیگری توجه نشود، ترجمه خوب و قابل قبولی ارائه نخواهد شد.
  بهتر است که مترجم دارای توانایی در امر ترجمه و همچنین آشنایی کافی به رشته مورد نظر جهت ترجمه (فارسی به انگیسی و یا انگلیسی به فارسی) و یا هر گونه زبان دیگری را داشته باشد.
  مترجم باید به قواعد ترجمه (فارسی به انگیسی و یا انگلیسی به فارسی) تسلط کافی را داشته باشد.
  متاسفانه با توجه به نرم افزارهایی که در حال حاضر برای ترجمه موجود است و استفاده از این نرم افزارها کیفیت کار ترجمه در برخی از موسسات کاهش یافته است و این کار فرهنگی خدشه دار شده است.
  برای ترجمه انگلیسی به فارسی تسلط به معانی واژگان و جمله بندی به زبان مقصد بسیار مهم است و باید توسط مترجم رعایت شود تا متنی قابل فهم و درک را ارائه دهد.
  در ترجمه فارسی به انگلیسی نیز همین طور است، مترجم باید به معانی و همچنین گرامر و چگونگی جمله بندی در زبان انگلیسی مسلط باشد. این تسلط باید به گونه ای باشد که در صورت خوانده شدن مقاله توسط یک نیتیو به خوبی درک شود و فرد را دچار ابهام نکند.
  بهتر است از دیکشنری تخصصی مربوط به رشته مورد نظر در ترجمه (فارسی به انگیسی و یا انگلیسی به فارسی) استفاده گردد.
  مترجم باید کلمه را در دیکشنری جستجو کند، حتی اگر معنی آن را بداند. زیرا ممکن است معنی کلمه مورد نظر در هر متن متفاوت باشد. مهم ترین نکته هنگام ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی توجه به ویژگیهای فعل مانند زمان، صیغه، لازم یا متعدی،معلوم یا مجهول می باشد.
  وجدان کاری در امر ترجمه یکی از مهمترین ملزومات است. مترجم امانت دار مقالات و افراد در این زمینه است. یک مترجم متعهد و با وجدان با رعایت اصول و ترجمه بدون کم و کاست علاوه بر فراهم آوردن رضایت مشتری، رسالت خود را به خوبی انجام داده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

تماس با ما

پیام خود را برای ما ارسال کنید، در اولین فرصت به آن پاسخ خواهیم داد.

در حال ارسال
کپی رایت ©2019 تمامی حقوق وب‌سایت سامانه مترجمان محفوظ و متعلق به موسسه ترجمان هفت اقلیم سخن است.

ورود با مشخصات‌تان

یا    

جزئیات خود را فراموش کردید

Create Account